17.06.2022

Ijabs: "Zaļo kursu" nevar skatīt atrauti no šī brīža ģeopolitiskās situācijas

Image

“Zaļo kursu” nevar skatīt atrauti no šī brīža ģeopolitiskās situācijas, kad Eiropas Savienībai (ES) ar Krieviju ilgu laiku gaidāms Aukstais karš, šodien partijas “Latvijas attīstībai” (LA) konventā pauda Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Ivars Ijabs (LA/AP).

ES “Zaļais kurss” paredz līdz 2050.gadam “pielikt punktu” siltumnīcefekta gāzu neto emisijām, kā arī ekonomikas izaugsmi atsaistīt no resursu izmantošanas.
“ES ar Krieviju tuvākajā desmitgadē būs Aukstā kara attiecības. Šobrīd neviens nevar pateikt, kad karš būs beidzies. Mums visos aspektos jāmācās dzīvot bez Krievijas, un arī “Zaļo kursu” nevaram skatīt atrauti no šī brīža ģeopolitiskās situācijas,” par Ijaba pausto aģentūru LETA informēja LA pārstāvji.

EP deputāts uzstājās ar ziņojumu par aktualitātēm Briselē, izceļot pašlaik aktuālākās tēmas – karš Ukrainā un likumu pakotne “Zaļais kurss”, kas risina arī pašreizējo enerģētikas krīzi ES.
Viena no apvienību “Attīstībai/Par!” veidojošajām partijām LA šodien konventā strādāja pie 14.Saeimas priekšvēlēšanu programmas darba versijas. Iepriekš vairākus mēnešus kopā ar apvienības abām pārējām partijām Kustību “Par!” un “Izaugsme” darba grupās strādāts pie AP programmas koncepcijas izveides, skaidro partijā. Gala versiju vēl būs jāapstiprina apvienības pārstāvju sapulcei un valdei.

“Šī būs visas Latvijas programma, ne kā partija, ne apvienība, nekad neesam bijuši tik plaši pārstāvēti dažādās Latvijas pilsētās un novados. Var teikt, ka šajā programmā turpinās mūsu sauklis “Latvija nav tikai Rīga”,” pauž LA konventa vadītājs Viesturs Zeps. Viņš norāda, ka programmas izveidē piedalījušies Saeimas, pašvaldību deputāti, EP deputāts, kā arī valdības ministri.
14.Saeimas vēlēšanas paredzētas oktobra pirmajā dienā.

Avots: LETA.LV

Dalies