07.06.2022

Ijabs: "Šobrīd nevaram atļauties Ukrainas valdības destrukciju, kas ir Putina mērķis"

Image

Beiedzamās dienas medijos tiek citēts Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska paziņojums, ka Rietumi sākuši grūst Ukrainu uz kara izbeigšanu uz tai neizdevīgiem nosacījumiem. Vai tā tas tiešām ir? TV24 ēterā Velta Puriņa vaicāja politologam Ivaram Ījabam.


“Es teiktu, ka tas ir saasināti formulēts, bet diemžēl tā lielā mērā ir taisnība, jo mēs redzam, ka militārā situācija šobrīd ir iegājusi tādā visnotaļ kritiskā fāzē un Rietumos ik pa brīdim atskan kaut kādas balsis par to, ka nepieciešama lielā vienošanās ar Krieviju un tad jau mēs kaut kad atgriezīsimies pie normāliem apstākļiem,” vērtē politologs.


“Es domāju, ka tā ir lieta, no kuras ir maksimāli šobrīd jācenšas izvairīties,” viņš turpina. Kāpēc šāds viedoklis?
“Mēs nevaram atļauties Ukrainas pašreizējās valdības un Ukrainas pašreizējā valstiskuma destrukciju, jo skaidrs, ka tas ir Putina mērķis. Viņš jau cer, ka mēs viņam uzspiedīsim kaut kādu mieru, ukraiņu sabiedrība to nebūs gatava pieņemt, nogāzīs Zelenski. Ukraina atšķirībā no Krievijas ir demokrātiska valsts, mēs tur ieliksim pa kluso kādu proklremlisku valdību un viss būs ļoti jauki,” prognozē Ījabs.


Viņš arī uzskata, ka šis scenārijs patiesībā nozīmē jaunu karu un jaunu agresiju, tāpēc no tā pēc iespējas jāmēģina izvairīties.
“Jebkuri miera piedāvājumi, jebkuri diplomātiski risinājumi, pirmkārt, ir jāsaskaņo ar pašiem ukraiņiem un to, kā viņi redz, jo tā ir viņu valsts, kurā tas karš notiek.”

Dienas personība / Saruna ar EP deputātu Ivaru Ijabu 09:30


 Avots: TV24 un LA.LV

Dalies