03.02.2023

Izdota Ivara Ijaba grāmata "Nepateicīgie" par Latvijas politikas pirmsākumiem

Image

Apgādā “Jumava” iznākusi politikas zinātnieka un Eiropas Parlamenta deputāta Ivara Ijaba grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem, kas veidojusies gan koloniālo faktoru, gan arī Eiropas strāvojumu ietekmē.

Jauns.lv: Ivara Ijaba grāmatas “Nepateicīgie” atvēršanas svētki FOTOGALERIJA

“Šī ir grāmata par latviešu politikas pirmsākumiem. Par to, ko domāja un rakstīja mūsu pirmie politiķi. Latvieši savu vietu modernajā politikā vispirms atrada iepretim vācbaltiešu virsslānim un Krievijas impērijai, kuri abi pretendēja uz kundzību Baltijā. Starp abiem koloniālajiem faktoriem latviešu pirmie domātāji formulēja idejas, kā tautai vislabāk iekļauties modernās Eiropas politikā. Šīs idejas bija dažādas — konservatīvas, liberālas un sociālistiskas. Dažādi bija arī to aizstāvji — no monarhista Frīdriha Veinberga līdz revolucionāram Fricim Roziņam. Taču visas šīs idejas vienoja mudinājums latviešiem nostāties pašiem uz savām kājām Eiropas politikā — par spīti visām kolo­niālajām varām, kuras tos arvienu vainoja nepateicībā,” par grāmatu “Nepateicīgie” stāsta Ivars Ijabs.

Grāmatas autors uzsver, ka latviešu politiskā doma ir patstāvīgs fenomens, un šajā grāmatā tiek aplūkoti vienīgi oriģināli domātāji, nevis tie, kuri saviem vārdiem pārstāstījuši ārzemju teorijas. Šobrīd iegādei “Nepateicīgie” pieejami lielākajās Latvijas grāmatnīcās un e-veikalos.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivars Ijabs (@ivarsijabs)

 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivars Ijabs (@ivarsijabs)

Dalies