10.01.2023

Latviešu komiķi ar veselīgu humoru par Eiropu (stendaps "Eiroremonts")

Image

“Ierasts, ka par Eiropas nākotni izsakās politiķi, ekonomisti un žurnālisti. Tomēr mums likās, ka īpaši labi ar to viņiem neveicas, tādēļ pilsoniskā degsmē bijām gatavi runāt paši. Pasākuma nosaukumā ironizējām par īpašo latviešu pieeju tam, kā mēs izjūtam un saprotam Eiropu. Mūsu mājokļos Eiropas ideja ienāca kopā ar riģipša arkām un plastmasas griestiem. Varbūt kaut kādā ziņā tas ir simbols Eiropai arī mūsu prātos. Šajā pasākumā paskrubinājām apmetumu no šīm sienām un paskatījāmies, kas tad ir īpašā latviskā izpratne par mums Eiropā,” atzīmēja komiķe un cilvēktiesību aktīviste Džemma Sudraba.

Pasākums tika organizēts Eiropas Jaunatnes gada ietvaros, ar vēlmi iesaistīt dažādas paaudzes sarunās par to, ar kādiem izaicinājumiem mēs ikdienā saskaramies kā Eiropas Savienības pilsoņi. Vakars noritēja brīvā gaisotnē ar komiķu Džemmas Sudrabas, Aivas Birbeles, Lauras Šinkas, Jāņa Kreičmaņa un Aleksandra Guzenko priekšnesumiem, tematiski skarot dažādus aktuālus un sensitīvus tematus, sākot no etniskās daudzveidības līdz LGBT tiesībām un veselības aprūpes pieejamībai.

“Manuprāt, spēja pasmieties par sevi, ir liela vērtība, kas ļauj ar veselīgu paškritiku uzlūkot dažādas nepilnības un kļūdas, no kurām varam mācīties. Humors ir veids, kā nedaudz distancētāk paraudzīties uz notikumiem un situācijām, atvērt telpu neformālākām diskusijām, kā arī jaunām idejām,” atzina Eiropas Parlamenta deputāts Ivars Ijabs, ar kura ES politiskās grupas “Renew Europe” atbalstu tika organizēts stendaps “Eiroremonts”. Līdzīga formāta pasākums plānots arī 2023. gadā!

Seko mums līdzi sociālajos tīklos!

Dalies