14.12.2021

Rezolūcija par naida runas jēdziena paplašināsanu

Image

Kovid pandēmijas laikā no uzbrukumiem sociālajos medijos ir cietušas sievietes. Manā valstī Latvijā tieši sievietes – ārstes un medicīnas māsas, ģimenes ārstes un speciālistes – ir tās, kas negurstoši izskaidro vakcinācijas nozīmi. Un tieši viņas kļūst par dažādu antivakseru troļļu negantu uzbrukumu mērķi – ne tikai savu zinātniskās pārliecības, bet arī – un jo īpaši – sava dzimuma dēļ.


Diemžēl ne Latvijas, ne Eiropas Savienības likumi pašlaik nav pietiekoši, lai pienācīgi risinātu ar kibervardarbību pret sievietēm. Tāpēc ir steidzami jāpaplašina naida runas jēdzienu, attiecinot to arī uz seksistisku naida runu. Kā to prasa rezolūcija.


Un ir jāapzina arī tas kaitējums, kurš ir pastiprinājies kovid pandēmijas laikā, kad pārvietošanās ierobežojumi ir palielināja vardarbības ģimenē riskus un arī paplašinājās kibertelpas instrumentu izmantošana draudiem un emocionālai vardarbībai. Un īpaši pret tām sievietēm, kuras ir iesaistītas pandēmijas pārvarēšanā – ārstēm un medmāsām. Šeit ir jārīkojas nekavējoties.


Video no plenārsesijas Strasbūrā 13. decembrī.

Dalies