14.11.2023

Tikšanās ar jauniešiem par mākslīgo intelektu Eiropā

Image

Bija liels prieks uzņemt Rīgā jauniešus no visas Eiropas “Renew Europe” pasākumā, kurā mēs runājām par mākslīgā intelekta izmantošanas ieguvumiem un izaicinājumiem Eiropas Savienībā.

Eiropas Parlaments pieņēma Mākslīgā intelekta aktu, kas ir pasaulē pirmais visaptverošais mākslīgā intelekta likums. Jaunie noteikumi izvirza pienākumus pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem atkarībā no mākslīgā intelekta radītā riska līmeņa, izvēlēties vai šī mākslīgā intelekta lietošana ir pieļaujama vai arī nē. Lai gan daudzu mākslīgā intelekta sistēmu radītais risks ir minimāls, to būtu sistemātiski jāizvērtē, lai nodrošināt, ka tiek garantētas cilvēktiesības un indivīda neaizskaramība.

Papildus tam esmu runājis ar jauniešiem arī par to, kādas iespējas rada mākslīgā intelekta attīstība Eiropas Savienībai. Ir skaidrs, ka mākslīgā intelekta revolūcija rada iespējas Eiropas Savienībai izvirzīties globālā lietderībā, ja mēs veiksmīgi un laikus izmantosim šo tehnoloģiju dotās iespējas ekonomiskas transformācijai un globālai konkurētspējai.

Vēlreiz paldies jauniešiem par atsaucību un aktīvo dalību diskusijā!

Dalies