29.10.2020

Zinātnes podkāsta "Sargiet galvas!" jaunā sezona sākas ar tiešraides sēriju par COVID-19 vakcīnu

Image

Interneta žurnāla “Satori” zinātnes podkāsts “Sargiet galvas!” sāk otro sezonu, kuru kopā ar EP deputātu un LU asoc. prof. Ivaru Ijabu vadīs mikrobioloģijas doktore Ilze Dimanta. Jaunās sezonas pirmajā sērijā viesosies profesors Kaspars Tārs, kurš stāstīs par COVID-19 otro vilni, kā arī gaidāmo vakcīnu. 

Vai COVID-19 otrais vilnis ir bīstamāks par pandēmijas sākumposmu šī gada pavasarī? Vai maskas palīdz izsargāties no inficēšanās? Vai mūs izglābs vakcīna un kad tas notiks? Cik ilgu laiku vēl pavadīsim pandēmijas ierobežojumu apstākļos? Šos un citus jautājumus Ivars Ijabs un Ilze Dimanta uzdos virusologam, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra vadošajam pētniekam Kaparam Tāram.

Kaspara Tāra pētnieciskā darbība saistīta ar baktēriju vīrusiem un vīrusveidīgo daļiņu izpēti, lai saprastu, kā tos izmantot dažādu vakcīnu izstrādē. Tāra pētniecības grupa ir strādājusi pie Laima slimības vakcīnas, bet šobrīd tiek veikts pētījums jaunai terapeitiskai un profilaktiskai ārstēšanai pret COVID-19 un koronavīrusiem.

Pirmā jaunās sezonas sērija būs skatāma tiešraidē 29. oktobrī plkst. 19.00 interneta žurnāla “Satori” Facebook lapā un mājaslapā www.satori.lv.

Ilze Dimanta ir bioloģijas doktore, LU Mikrobioloģijas un biotehnoloģijas katedras pētniece, kura turpmāk podkāstu vadīs kopā ar Ivaru Ijabu, nomainot līdzšinējo vadītāju Ventu Zvaigzni.

“Satori” podkāsts “Sargiet galvas!” ir veltīts zinātnei, sabiedrībai un politikai Latvijā un Eiropā. Jau sengrieķu filozofs Platons bija pārsteigts par to, cik izvēlīgi ir cilvēki attiecībā pret to, ar ko baro savu ķermeņi, bet neizvēlīgi, izvēloties barību dvēselei un prātam. Šajā podkāstā Ivars Ijabs un Ilze Dimanta sargās savas un mūsu galvas no mītiem, pasakām un sazvērestības teorijām par zinātnes un tehnoloģiju nākotni. Katra podkāsta viesis ir kāds Latvijas zinātnieks.

“Sargiet galvas!” un citi “Satori” podkāsti pieejami Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Podbean un citās straumēšanas platformās. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Parlamenta grupa “Renew Europe”.

Dalies